درباره نشریه

فصلنامه پژوهش و برنامه ریزی در آموزش عالی مجله ای علمی پژوهشی است که در آن مقاله های حاصل از مطالعات اصیل و یافته های پژوهشی در زمینه دانش های مرتبط با آموزش عالی مانند مدیریت آموزش عالی، برنامه ریزی آموزش عالی، ارزیابی آموزش عالی، آموزش عالی و بازار کار، برنامه های درسی، اقتصاد و امور مالی آموزش عالی، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و دانش آموختگان، کیفیت، آموزش و پژوهش، برنامه ریزی توسعه، گسترش آموزش عالی و ... چاپ و منتشر می شود.

  در سال ۱۳۷۱ پروانه انتشار این فصلنامه با روش علمی- پژوهشی به زبان فارسی و انگلیسی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت و صادر شد. همچنین چاپ و انتشار این فصلنامه در سال 1372 از سوی کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأیید شد. نخستین شماره فصلنامه در بهار ۱۳۷۳ منتشر شده است و از سال 1386 به شیوه دسترسی باز به رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است. در این فصلنامه مقالات کاربردی و بنیادی در زمینه آموزش عالی کشور وجود دارد. شایان ذکر است که این فصلنامه یکی از مهم ­ترین فصلنامه­ های مرتبط با آموزش عالی است و مخاطبان بسیاری از جمله اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران دارد.
 

بر اساس آخرین رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، فصلنامه پژوهش و برنامه ریزی در آموزش  عالی درجه کیفی Q۲ را دارد. همچنین این نشریه در فهرست مجلات هسته این پایگاه قرار دارد.

 

توجه
به اطلاع می رساند در این فصلنامه برای چاپ مقاله مبلغ 4000000 ریال دریافت می شود.

بیانیه دسترسی باز:
این مجله متعهد به دسترسی آزاد فوری و واقعی برای کارهای دانشگاهی است. دسترسی به کلیه مقالات اصلی، خلاصه فنی و مقالات مروری منتشر شده در این مجله بلافاصله از تاریخ انتشار رایگان است. هیچ خواننده ای برای دانلود مقالات و برای استفاده علمی خود هزینه ای پرداخت نمی کند.

حق چاپ و مجوز
© کپی رایت برای نویسندگان محفوظ است. این اثر تحت مجوز CC BY ۴.۰ است.

عملکرد Creative Commons: مجوز BY، همانطور که در وب سایت Creative Commons بیان شده است، به صورت زیر تعریف شده است:
این مجوز ملزوم می دارد که استفاده کنندگان مجدداً به خالق اعتبار بدهند. این به کاربران اجازه می‌دهد که مواد را در هر مدیوم یا فرمتی حتی به منظور اهداف تجاری توزیع، ترکیب، منطبق و ایجاد نمایند.


سیاست مخازن و نگهداری
نویسندگان مجاز هستند تمام نسخه های زیر مقاله خود را بدون هیچ گونه مانعی در یک مخزن سازمانی یا موضوعی سپرده گذاری کنند.
- نسخه پیش چاپ
- نسخه خطی پذیرفته شده نویسنده
- مقاله منتشر شده (نسخه رکورد)

همچنین مقالات این مجله در پایگاه‌های زیر بایگانی و نگهداری می‌گردد:
SIDMagiranNoormags

بنابراین، از آنجا که فایل مقالات در این پایگاه‌ها به طور دائمی نگهداری می‌گردد، در صورتی که فایل مقالات به هر دلیلی از وبسایت مجله نیز پاک شود در سایت‌های مذکور قابل دسترسی خواهند بود.


همچنین وبسایت مجله تمامی نسخه‌های ذکر شده را نگهداری می‌نماید.